Program badań prenatalnych
Ginekologia i położnictwo
Ginekologia i położnictwo
Okulistyka
Okulistyka
Diabetologia
Diabetologia

Wypożyczamy pompy insulinowe na okres ciąży

26 kwietnia 2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaprosiła nasz Ośrodek do udziału w programie wypożyczania pomp insulinowych kobietom z cukrzycą, które starają się o dziecko. W ramach programu kobiety ciężarne chore na cukrzycę, mogą ubiegać się o bezpłatne wypożyczenie pompy insulinowej.

Już na rok przed planowaną ciążą pacjentki z typem 1 cukrzycy mogą zgłosić się do naszego ośrodka, żeby otrzymać pompę i odpowiednio przygotować się do ciąży uzyskując prawidłowy poziom glikemii. Dodatkowo w momencie zajścia w ciążę pacjentka poza pompą otrzymuje bezpłatnie jednorazowe wkłucia i dreny.


Pompa insulinowa jest aparatem służącym do regulowania poziomu glikemii - na bieżąco monitorującym poziom glukozy we krwi i automatycznie podającym odpowiednie dawki insuliny. Stosowanie pompy insulinowej zwiększa szansę na urodzenie zdrowego dziecka, jak również komfort życia codziennego. Urządzenie pozwala uniknąć wielokrotnego kłucia w ciągu dnia, drobiazgowego planowania godziny i obfitości każdego posiłku. Urządzenie jest bardzo małe – noszone pod ubraniem jest zupełnie niewidoczne.

Dysponujemy obecnie najwnowszymi pompami Minimed 640G .

Więcej informacji na stronie WOŚP.

‹ Wróć do listy aktualności