×

Szanowni Państwo,

w trosce o bezpieczeństwo pacjentów oraz ze względu na sytuację epidemiczną zmuszeni jesteśmy do wprowadzenia zmian w pracy poradni. Wizyty udzielane są w formie teleporady lub wizyty osobistej w przypadku pogorszenia stanu zdrowia . Wizyty umawiane są na konkretne godziny.

Pacjenci wprowadzani są do budynku przez pielęgniarkę po uprzednim zgłoszeniu się pod numerem telefonu podanym poniżej.
Prosimy by nie zgłaszać się na wizytę z osobami towarzyszącymi.
Laboratorium przy ul. Sądowej 5 czynne jest codziennie w godzinach od 7:30 do 10:00.
W dniu 12 czerwca punkt pobrań będzie nieczynny.

Kontakt z naszą poradnią:
tel.: 32 435 78 58
mail: rejestracja@med-art.pl
pozdrawiam, W.Gaweł

Program badań prenatalnych
Ginekologia i położnictwo
Ginekologia i położnictwo
Okulistyka
Okulistyka
Diabetologia
Diabetologia

Wypożyczamy pompy insulinowe na okres ciąży

26 kwietnia 2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaprosiła nasz Ośrodek do udziału w programie wypożyczania pomp insulinowych kobietom z cukrzycą, które starają się o dziecko. W ramach programu kobiety ciężarne chore na cukrzycę, mogą ubiegać się o bezpłatne wypożyczenie pompy insulinowej.

Już na rok przed planowaną ciążą pacjentki z typem 1 cukrzycy mogą zgłosić się do naszego ośrodka, żeby otrzymać pompę i odpowiednio przygotować się do ciąży uzyskując prawidłowy poziom glikemii. Dodatkowo w momencie zajścia w ciążę pacjentka poza pompą otrzymuje bezpłatnie jednorazowe wkłucia i dreny.


Pompa insulinowa jest aparatem służącym do regulowania poziomu glikemii - na bieżąco monitorującym poziom glukozy we krwi i automatycznie podającym odpowiednie dawki insuliny. Stosowanie pompy insulinowej zwiększa szansę na urodzenie zdrowego dziecka, jak również komfort życia codziennego. Urządzenie pozwala uniknąć wielokrotnego kłucia w ciągu dnia, drobiazgowego planowania godziny i obfitości każdego posiłku. Urządzenie jest bardzo małe – noszone pod ubraniem jest zupełnie niewidoczne.

Dysponujemy obecnie najwnowszymi pompami Minimed 640G .

Więcej informacji na stronie WOŚP.

‹ Wróć do listy aktualności